Małe dzieci radością świata

W każdym domu, gdy pojawia się małe dziecko, zmienia się zachowanie domowników. Każda mała istota wnosi ze sobą pozytywną energię. Więcej »

Gdzie szukać mieszkania

W zależności od tego, jakie mieszkanie chcemy kupić, szukamy go w różnych miejscach. Niektórzy decydują się na domki jednorodzinne... Więcej »

 

Niebywały charakter wnętrza

Każdy z nas pragnie, aby jego mieszkanie było gustownie urządzone i nabrało niebywałego charakteru. Aby sprostać tym zadaniom możemy wykorzystać kilka prostych, ale jakże istotnych zabiegów, aby zrobić coś dobrego w naszym mieszkaniu lub domu. Takim ważnym elementem jest dobrze dobrany kolor ścian, czy dekoracje pojawiające się na ścianach. Nie powinniśmy także zapominać o sposobie malowania, ponieważ czasami to on dodaje wnętrzu tego „czegoś”. Istnieje wiele sposobów, które sprawią, że odmienimy nasze wnętrza. Jeśli mamy na przykład małe pomieszczenia, to powinniśmy unikać malowania ich na ciemne kolory, które chociaż są zdecydowanie dominujące, to jednak optycznie jeszcze bardziej je zmniejszają. Na przykład jeśli na ciemny, przytłaczający kolor pomalujemy ścianę przy wejściu, to niestety sprawi to wrażenie, że pokój będzie nieco krótszy. Są to może małe szczegóły, ale naprawdę bardzo istotne. Powinniśmy także unikać malowania sufitów na inny kolor niż biały, zwłaszcza jeśli mamy na myśli kolor ciemniejszy niż pokrycie ścian. Malowanie sufitu na ciemno także sprawimy, że pomieszczenie się zmniejszy. Jeśli chcemy dobrze czuć się w swoim domu i odpoczywać w nim w każdej możliwej chwili, powinniśmy malować każde pomieszczenia na jasne, stonowane i pastelowe kolory, które od razu kojarzą nam się z ciepłem i spokojem. Musimy pamiętać, że malowanie ścian, to naprawdę istotny element odnowy wnętrza , a kolory których używamy są bardzo ważne dla tego, abyśmy dobrze czuli się we własnych czterech kątach.