Małe dzieci radością świata

W każdym domu, gdy pojawia się małe dziecko, zmienia się zachowanie domowników. Każda mała istota wnosi ze sobą pozytywną energię. Więcej »

Gdzie szukać mieszkania

W zależności od tego, jakie mieszkanie chcemy kupić, szukamy go w różnych miejscach. Niektórzy decydują się na domki jednorodzinne... Więcej »

 

Ceniona sztuka

Niektórzy z nas nie przywiązują wagi do tego, jak wygląda ich mieszkanie. A przecież jest to naprawdę ważny i istotny element, aby dobrze się w nim czuć. Czasami nie wystarczy wstawić nową lampę, aby pomieszczenia były przytulne. Jeśli na przykład pomalowaliśmy ściany na ciemny kolor, to nie ma mowy o tym, abyśmy odpoczęli w takim mieszkaniu i czuli się w nim komfortowo. Każdy specjalista od wnętrz wie, że malowanie ścian na ciemno skraca i zmniejsza pomieszczenia, przez co czujemy się przytłoczeni tym wszystkim. Powinniśmy więc mieć na uwadze malowanie ścian na kolory typu beż, biały, liliowy, ogólnie pastelowe odcienie, aby od wejścia do mieszkania czuć tam spokój, opanowanie i ciepło rodzinnego domu. Niektórzy są zdania, że malowanie jest niepotrzebne, jednak coraz więcej jest argumentów, że jest to ceniona sztuka, gdzie można się naprawdę wykazać. Przecież nikt nie powiedział, że trzeba malować ściany na jednolity kolor. Można na przykład podzielić ściany i pokryć je pasującymi kolorami, czy malować pasy i inne dekoracje. Malowanie nie musi być naprawdę nudną czynnością. Podczas pokrywania ścian możemy wykazać się duszą i zmysłem artystycznym, aby nasze mieszkania były przytulne. Czasami wystarczy, że sięgniemy po puszkę z farbą a na ścianach uczynimy niebywałe dzieło sztuki, które będzie zdobiło nasze pomieszczenia na naprawdę długi czas. Jak widać taki mały zabieg jak malowanie może uczynić dom jeszcze piękniejszym i przytulniejszym oraz na którego nasi sąsiedzi będą patrzyli z zazdrością ze względu na jego uroki.