Eleganckie wozy – kupisz je na wyjątkowych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, niestety, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Skutkiem tego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są luksusowe samochody, które kiedyś były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, aby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje gustownych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną zakupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć luksus i zadumać się nad blaskiem innych. Wielokrotnie, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, jaki kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I naturalnie w wypadku wozów stylowych, które zostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej cars prezentujemy takie przypadki.

Licytacje aut markowych cieszą się obszernym zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o wozy najnowszej generacji – często się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednak mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              technology

https://bluepanther24.com/ – technology

https://bluepanther24.com/pl – technika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *